niedziela, 17 maja 2020

ŚWIETLICA zdalnie cz. 40


Nudzą Was klasyczne rysunki na kartkach? W takim razie mam dla Was świetny pomysł na nietypowa pracę. Do wykonania będziecie potrzebować… kamieni :) i coś do ozdobienia, na przykład farby czy pisaki.

Może zainspirujecie się rysunkiem autorstwa Pani Karoliny Bocheńskiej-Świdowicz.

Owocnej pracy życzy P. Karolina

Zapraszam do wykonania ciekawej i kreatywnej pracy plastycznej. Aby ją wykonać potrzebna jest wasza dłoń, którą odbijamy na kartce za pomocą farb w dowolnym ułożeniu (lub odrysowujemy) oraz bogata wyobraźnia. I tu zaczyna się twórcza i bardzo fantazyjna część plastycznej zabawy. Po obejrzeniu efektów odciśnięcia lub odrysowania dłoni czas uruchomić wyobraźnię i stworzyć, przemienić dłoń w coś zaskakującego - każdy tworzy  swoją oryginalną pracę.

Materiały: kartka ,farby plakatowe, pędzel, kredki- p. Justyna


https://buggyandbuddy.com/straw-rockets-with-free-rocket-template/
 
P. Iza także proponuje abyście spróbowali wykonać rakietę kosmiczną. Jest to obiekt latający poruszający się na zasadzie odrzutu, we współczesnej wersji napędzany silnikiem rakietowym. Może poruszać się zarówno w atmosferze ziemskiej, jak i poza nią, często osiągając prędkość wielokrotnie przekraczającą prędkość dźwięku.

Poniżej opis oraz film, jak wykonać rakietę kosmiczną

https://pracaplastyczna.pl/index.php/kosmos/306-rakieta-kosmiczna

 P. Sylwia chciałaby przedstawić Wam super pomysł na pracę
plastyczną związaną z KOSMOSEM !

Potrzebne nam będą: niewielki słoiczek z zakrętką, folia aluminiowa, przegotowana i wystudzona woda, gliceryna, sypki brokat/w prezentowanej pracy użyto także płaskie cyrkonie do dekoracji paznokci-są większe i lepiej nadają się na wirujące elementy kosmosu, modelina, wykałaczka, kawałek filcu.

PRZYGOTOWANIE:
Najpierw należy przygotować astronautę. Najlepiej ulepić go z modeliny i później postępować wg wskazówek na pudełku, aby figurka zrobiła się twarda. Zwykle wystarczy ją wygotować, albo wygrzać na grzejniku. Można też wykorzystać gotowe figurki ludzików z klocków lego lub kinder-niespodzianek. Następnie przygotowujemy flagę, przyklejając na wykałaczce kawałek sztywnego filcu. Kolejny krok to uformowanie kuli ze sreberka (folia aluminiowa), która będzie służyć jako Księżyc, dlatego nierówności są wskazane-będą pełniły funkcje kraterów. Kula musi być takiej wielkości, aby przyklejona na zakrętce słoika umożliwiła jego zakręcenie. Na koniec przyklejamy Księżyc do wewnętrznej strony zakrętki, na nim mocujemy astronautę z flagą i czekamy aż wyschnie klej. W tym czasie wlewamy do słoiczka wodę i dodajemy kilka kropel gliceryny (umożliwi ona wolniejsze i bardziej efektowne opadanie kosmicznego pyłu) oraz brokat i cyrkonie. Zakręcamy dobrze słoik i nasza kosmiczna figurka gotowa! Kiedy wstrząśniemy słoikiem kosmiczny pył wirować będzie wokół astronauty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz